31/10/2009

 

پيام تسليت وزارت معارف

 

نسبت وفات مرحوم دکتور نعمت الله پژواک وزير اسبق معارف

 

با تاثر و تالم فروان اطلاع يافتيم که دکتور نعمت الله پژواک به يوم ٨ عقرب سال ١٣٨٨ هجرى شمسى در شهر فايرفکس ايالات متحده امريکا، به عمر ٨١ سالگي دنيا فاني را وداع گفت و به لقاى حق پيوست.

 

انالله و انا اليه راجعون

 

مرحوم دکتور نعمت الله پژواک پسر مرحوم قاضى حفيظ الله، يکى از عمدهء خدمتگاران تعليم و تربيه، از پوهنزى ادبيات پوهنتون کابل فارغ و بعداً  در رشته تعليم و تربيه از پوهنتون کولمبيا سند ماستري و دکتورا خويش را بدست آورد.

مرحوم ساليان زيادى را در خدمت به وطن و مردم خود سپرى نمود، ابتدا به حيث رئيس تدريسات ثانوى وزارت معارف، رئيس کلتورى و مستشار فرهنگى سفارت کبراى افغانستان مقيم مسکو، رئيس تاليف و ترجمه وزارت معارف، والى باميان، والى کابل، وزير داخله، وزير معارف و بالاخره بحيث صدراعظم ايفاى وظيفه نموده است.

 

هيئت رهبرى وزارت معارف جمهورى اسلامى افغانستان خدمات شايان و فراموش ناشدنى اين خدمتگار وطن را در عرصه هاى معارف، نظم، انسجام و امن عامه و سياست هاى مدبرانه آن زمان وى را به قدردانى و سپاس ياد نموده، وفات مرحوم را يک ضايعه بزرگ کادرى و بشرى دانسته، از خداوند متعال براى مرحوم جنت فردوس و به بازماندگان وى، بخصوص به خانواده علم پرور و معارف دوست پژواک، صبر جميل را استدعا مينمايد.

 

ياد مرحوم گرامى و روح شان شاد باد

 

فاروق وردك

وزير معارف جمهورى اسلامى افغانستان